Spuštění aplikace Jesyka

201

O vzniku aplikace Jesyka


Jsem projektant vodovodů a kanalizací. Často vyhledávám různé informace, zejména o stavebních výrobcích a materiálech, jejich parametrech a podmínkách užívání. Mám hromady tištěných katalogů a různých prospektů, spíš ale hledám na internetu. Co může být v dnešní době jednodušší? Většinou to funguje, na pár kliknutí najdu, co potřebuji. Ale v překvapivě mnoha případech je to docela problém. Stránky jsou buď nepřehledné a zbytečně komplikované, nebo naopak neobsahují téměř nic užitečného, případně jenom odkaz ke stažení nějakého dalšího katalogu. Hledání se mění ve ztrátu času.

Neproduktivním, zbytečným a nudným činnostem se snažím jako většina lidí vyhnout. Při projektování je takových úkonů celkem dost. Projekční a kancelářský software sice hodně z nich odstranil, na druhé straně nové vytváří, například různé manuální vkládání dat. Proto jsem se naučil programovat, jednak abych využil možností programů na maximum, jednak abych mohl podle potřeby vytvářet vlastní doplňky a aplikace. Úspora času je v některých případech opravdu výrazná.

Napadlo mě, že bych svých zkušeností mohl využít a pokusit se vytvořit aplikaci pro přístup k informacím tak, jak si ho v dnešní době z pohledu projektanta představuji: rychlý a jednoduchý, dobře dostupný ze všech dnešních zařízení včetně mobilu, informace jasně, přehledně a systematicky uspořádané, bez zbytečných okras a reklam. A samozřejmě zdarma.

Tak vznikla aplikace Jesyka, základ pro komplexní informační server, který se bude snažit pokrýt všechny oblasti projektování a výstavby inženýrských sítí: výrobky a materiály, projekční software a různé nástroje a pomůcky, pracovní postupy, rady a návody.

Myslím, že pro projektanty a zhotovitele staveb by mohla být aplikace Jesyka užitečná. Výrobcům pak může poskytnout nový prostor pro efektivní prezentaci jejich výrobků a pro publikování technických nebo marketingových sdělení.

Více informací naleznete na stránce O aplikaci Jesyka

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s