Vzorové uložení potrubí

Ukázka jednoho ze způsobů uspořádání informací o uložení potrubí v přehledné tabulkové a obrazové formě.


Vedle potrubí samotného je metoda jeho pokládky základním prvkem výstavby inženýrských sítí, zásadním po stránce technické i ekonomické. Informace o správném uložení potrubí vybraného typu jsou pro kvalitní projektovou a rozpočtovou přípravu stavby nepostradatelné.

Podání takových informací v aplikaci Jesyka je možné mnoha způsoby, od jednoduchého textového popisu až po kompletní detailně roztříděnou sadu schemat uložení potrubí. Příkladem takové kompletní sady je uložení betonového potrubí firmy Betonika Lobodice, zpracované ve formě katalogových listů uložení potrubí Kanalizační sekce Svazu výrobců betonových stavebních dílců.

Katalogové listy jsou zpracovány pro jednotlivé profily potrubí a typy uložení. Na každém listu jsou spolu s popisem a kótami dílčích vrstev uložení uvedeny i maximální možné výšky nadloží podle materiálu potrubí a druhu a třídy zatížení povrchu.

Listy precizně podávají všechny potřebné informace, ale není úplně jednoduché s nimi pracovat. Například při volbě typu uložení při daném materiálu a profilu potrubí, výšce nadloží a druhu povrchu se musí posoudit každý možný typ uložení a vybrat ten správný. A třeba rychle zkontrolovat přímo na stavbě pomocí mobilního telefonu, zda zhotovitel provádí uložení dobře, je prakticky nemožné.

V aplikaci Jesyka lze taková data uspořádat do přehledné stromové struktury a vyloučit dodatečné pomocné tabulky. Vyhledávání je pak velice rychlé a informace jsou všude snadno dostupné:

204-1

Takto podaný souhrn dat, doplněný ostatními technickými podmínkami, podstatně zjednoduší práci každému, kdo s těmito daty zachází.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s